ایران من -عید 98 پیشنهاد من به همه ایرانیان عزیز
هرآنچه که دوست داری را بخواه
عید 98 پیشنهاد من به همه ایرانیان عزیز

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده ‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود.

اسامی تاریخی استانبول عبارتند از: بیزانتیوم، رم جدید، استیمبول، آگوستا آنتونینا، کنستانتینوپل، اسلامبول. القاب استانبول در دوره عثمانی دارالسعادت، دار عالیه، باب عالی (عالی قاپو) و پایتخت بودند.

جاذبه های گردشگری و توریستی استانبول فراوانند. از مساجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی، در طول سال پذیرای توریست هایی از کل دنیا هستند. اکثر این جاذبه ها حول و حوش منطقه سلطان احمد واقع شده اند و منطقه هایی مانند بی اوغلو و تاکسیم هم چیزی کم از منطقه سلطان احمد ندارند. مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) و مسجد ایاصوفیه مکان هایی هستند که هر توریستی قطعاً از آنها بازدید می کند. غذا و خورد و خوراک یکی از اجزای اصلی فرهنگ ترک هاست، پس باید منوی غذاها را با دقت نقشه خوانی بخوانید. در بازارهای استانبول حتماً سوغاتی بخرید. اگر وقت داشتید به یک حمام ترک بروید و آب تنی و ماساژ ترک را امتحان کنید. ما حمام سلیمانیه را پیشنهاد می کنیم و شما می‌‌توانید با تهیه تور لحظه آخری استانبول یا تور ارزان استانبول در عید یک تور استانبول را در نظر بگیرید و به این شهر دیدنی و تاریخی سفر کنید.
منبع : برترین ها

حال و هوای زیارت در نوروز 98 در مشهد

از راه‌های دور و نزدیک، بی‌تکلف و خالصانه سختی سفر را به جان و دل می‌خرند تا دقایقی در حریم حرم امام رئوف (ع) آرام و قرار گیرند. اینجا از هرکسی که سؤال می‌کنی از اعماق وجودش دوست دارد که روزی خادم آستان قدس رضا(ع) شود. گمان‌شان این است که برای این آرزو مشقت‌ها باید کشید، اما نمی‌دانند که راه رسیدن به مقام خادمی مولا آن‌چنان هم سخت نیست، اینجا در کانون خادم‌یاران رضوی فرصت خدمت مهیاست، کافی‌است نیت کنی و همراه عاشقان خدمت، قدم برداری؛ فاصله شهر و روستای تو، تا رسیدن به مقام خدمت، همان‌قدر کوتاه می‌شود که فاصله نیت زیارتت تا رسیدن به حرم ضامن آهو؛ همین‌که نیت خادم‌یاری امام‌رضا(ع) را در دل داشته باشی به مقصد، به خورشید می‌رسی. در آستانه شهادت امام‌رضا(ع) با چند هنرمند کشورمان درباره حال و هوای زیارت امام رضا(ع) گفتگو کردیم.

صنعتگر: دلم همیشه هوای زیارت دارد

غلامرضا صنعتگر، خواننده خونگرم جنوبی که قطعه «ضامن آهو» وی در وصف امام رضا(ع) دل هر شنونده‌ای را به صحن و سرای آقا می‌برد در وصف ارادتش به حضرت می‌گوید: دلم همیشه هوای زیارت دارد و عاشقانه امام رضا(ع) را دوست دارم.

وی ادامه می‌دهد: امام رضا(ع) ولی‌نعمت‌مان است و هیچ نعمتی در این کشور بالاتر از حضور ایشان نیست. آقایی که زیارتش نیاز به ویزا ندارد و هر وقت دلمان بگیرد به مشهد می‌رویم و آرام می‌گیریم. صنعتگر می‌گوید: وقتی بیمار بودم به مشهد آمدم و به آقا گفتم: «آقا حتی غیرمسلمانان از شما حاجت می‌گیرند. من سال‌ها قبل آهنگی برای شما خواندم و به شما ارادت دارم، بار‌ها و بار‌ها موردعنایت شما بودم، حالا دوباره عنایتی از شما می‌خواهم... و آقا جوابم را داد.» وی تأکید می‌کند: می‌خواهم این معجزه شفا پیدا کردنم را بلند فریاد بزنم و به همه بگویم که حضرت رضا(ع) چگونه مرا شفا داد. آقا آن‌قدر رئوف است که هیچ حاجتمندی دست‌خالی از درگاهش برنمی‌گردد.
شما نیز با این نیت در عید نوروز 1398 با تهیه تور لحظه آخری مشهد حتی افرادی که توان مالی بالایی ندارند با تهیه تور ارزان مشهد برای زیارت امام رضا رفته و این حال و هوای معنوی را نیز تجربه کنند.
منبع : افکار نیوز

جزیره کیش و لذت گردشگری در نوروز 98

از کیش تنها جایی را میگوئیم که برای همه تازگی دارد.
شهر زیرزمینی کاریز کیش ایران (Kariz Underground City)
شهر زیرزمینی کاریز با قدمتی 2500 ساله، و به خاطر مجموعه تفریحی اطرافش محبوبیت زیادی در میان گردشگران و کیشوندان پیدا کرده است.
کیش یکی از مناطق گردشگری مهم در جنوب ایران است که هر ساله  با برگزاری جشن ها و فستیوال های متنوع گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. این جزیره زیبا امروزه با ظاهر مدرن خود هنوز هم اصالت تاریخی اش را حفظ کرده است. کسانی که با تور کیش سفر می کنند، با جاذبه های متعدد طبیعی، تاریخی و تفریحی در این شهر روبرو خواهند شد. سواحل نیلگون، شب زنده داری ها و خرید و بافت تاریخی و کهن در کنار هم مجموعه ای بی نظیر را برای تعطیلات و مسافرت ایجاد کرده اند. با مطالعه راهنمای سفر به کیش می توانید اطلاعات جامعی از سفر به کیش به دست بیاورید. در ادامه این مطلب از توریاب قصد داریم در زمان به 2500 سال پیش و به شهر زیرزمینی کاریز سفر کنیم. با ما همراه باشید.

شهر زیرزمینی کاریز (Kariz Underground City) در کیش:

کسی نیست که در کیش شهر زیرزمینی کاریز را نشناسد و در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشند. جالب است که بدانید این جاذبه تاریخی در اصل یک قنات بوده که پس از بازسازی و مرمت به یک شهر زیرزمینی وسیع با مساحت ده هزار متر مربع تبدیل شده است. قنات کیش، مهمترین منبع آب شیرین جزیره کیش در 2500 بود. ساخت و معماری قنات کیش نشان از علم پیشرفته و بدیع ساکنین آن زمان جزیره کیش دارد. این قنات در عمق 16 متری زمین قرار دارد.

شهر زیرزمینی کاریز - کیش - ایران

در سال 1373 قنات کیش مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و قسمت های مختلف زیادی به آن اضافه شد. در آینده نه چندان دور این قنات که به شهر باستانی کاریز معروف است تنها جنبه گشت و گذاری تاریخی نخواهد داشت؛  بلکه پس از بازسازی و اضافه شدن، انواع رسوتران سنتی و مدرن، موزه، آمفی تئاتر، گالری هنری، سالن نمایش و کنفرانس به دنیای دیگری تبدیل خواهد شد.

حقایق جالب در مورد قنات کیش:

حقایقی در مورد شهر باستانی کاریز وجود دارد که شندیدن آنها خالی از لطف نیست.

شاید قدمت این کاریز به 2500 سال برسد، اما قدمت قنات در این ایران به 6000 سال می رسد و این نشانگر این است که ایرانیان اولین کسانی هستند که قنات حفر کردند.

در این قنات چاه های متعددی به چشم می خورند که توسط شساکنین برای تامین آب شیرین استفاده می شودند.

سقف کاریز کیش از مرجان ها و صدف هایی پوشیده شده است که عمرشان حدود 270 تا 570 میلیون سال تخمین زده شده است.

خاک کاریز دارای خواص درمانی متعددی است که برای گل درمانی از آن استفاده می شود.

آب کاریز از بارندگی های فصلی تامین می شود و مرجان های آن به صورت فیلتری آب را تصفیه می کنند.

ارتفاع کاریز کیش در برخی از قسمت ها به 45 متر می رسد.

شهر زیرزمینی کاریز - کیش - ایران

هتل های نزدیک به کاریز کیش:

اگر به خاطر بازدید از شهر زیر زمینی کاریز به کیش سفر می کنید، می توانید هنگام رزرو هتل های کیش، هتلی را انتخاب کنید که نزدیک به ای شهر زیبا و زیر زمینی هستند. برخی از این هتل ها عبارتند از هتل 2 ستاره اسپادانا که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش 4.49 کیلومتر ( 7 دقیقه ) است؛ هتل 5 ستاره ترنج که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش 7 کیلومتر ( 9 دقیقه ) است؛ هتل 5ستاره کوروش کیش که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش: 7.05 کیلومتر ( 10 دقیقه ) است و بسیاری از هتل های دیگر.

شهر زیرزمینی کاریز - کیش - ایران

سخن آخر:

در سفر به جزیره زیبای کیش، بازدید از شهر زیر زمینی کاریز را باید در اولویت گشت های خود قرار دهید. بدون شک بازدید از این جاذبه تجربه بی نظیری برای شما خواهد بود. شما می توانید برای برنامه ریزی دقیق و بهتر سفرنامه کیش دیگران را بخوانید و از تجربیات سفر آنها استفاده کنید. برای اطلاع تور ارزان کیش یا از تور لحظه آخری کیش به توریاب مراجعه کنید.
منبع : توریاب

ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۷ هجدهم بهمن ساعت 12:00 AM توسط emadrezaeiارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان